آزمایش بارداری در منزل شما می تونین خون بارداری مشخص کنید با مراجعه به آزمایشگاه تست بتا برای حاملگی مشخص چند روز بعد از رابطه ی جنسی خون حامگی را تشخیص داد

وقتی رویان در رحم لانه گزینی کرد، هورمون BHCG تولید می شود که بعد از گذشت ۱۱ روز از لقاح، در خون نشان داده می‎شود و بعد از گذشت ۲ هفته از لقاح در ادرار نیز وجود دارد. به طور طبیعی این هورمون بعد از ماه اول بارداری شروع به افزایش می‎کند اما در موارد حاملگی خارج رحمی، حاملگی مولار و برخی مشکلات دیگر این هورمون سیر نزولی پیدا می‎کند. این هورمون را به اختصار بتا می گویند.

اگر میزان بتای خون کسی کمتر از ۵ باشد؛ باردار نیست و مقادیر بالای ۲۵ احتمال بارداری را بیشتر می‎کند.

 

 

چه مدتی بعد از رابطه ی جنسی میشه با آزمایش خون بارداری را تشخیص داد؟

چند روز بعد از رابطه ی جنسی میشه با آزمایش خون حامگی را تشخیص داد

 

 

تست خون BHCG

 

سریع ترین و دقیق ترین راه تشخیص بارداری در منزل در همان روز های اولیه

اگر چند روز از آخرین روزی که باید دوره شما شروع میشده گذشته ولی هنوز هیچ نشانه ای از پریود شدن در خودتون نمی بینید، شاید باید کم کم خودتون رو برای آزمایش خون برای تشخیص بارداری محیا کنید.

 

چرا ؟ چونکه سریع ترین و دقیق ترین راه تشخیص بارداری در منزل در همان روز های اولیه

تست BHCG یا همون آزمایش خوبه.

 

حالا سوالی که پیش میاد اینه که بدون علائم اولیه بارداری، چند روز بعد از رابطه ی جنسی میشه با آزمایش خون حامگی را تشخیص داد؟

با خواندن این مقاله شما جواب این سوال رو پیدا می گنید که چند روز بعد از رابطه ی جنسی، جواب آزمایش خون برای حاملگی مثبت میشه؟

 

سریع ترین زمانی که با آزمایش خون می توان تشخیص داد که شما باردار شدید یا نه، ۸ روز بعد از عمل لقاح است ( که معمولا میشه یک هفته قبل از موعد پریودتون).

البته فقط ۵ درصد از زنان می توانند به این سرعت حاملگی خودشون رو با این آزمایش تشخیص بدهند چونکه برای اکثر زنان تقریباً ۱۱ تا ۱۲ روز بعد از عمل لقاح نتیجه آزمایش خون شون مثبت میشه یعنی چند روز قبل از موعد پریودشون میتونند با آزمایش خون از حاملگی خودشون مطمئن بشوند.

به زبان ساده تر :
۵ درصد زنان می توانند ۸ روز بعد از لقاح جواب دقیق آزمایش خون رو بدست بیارند و ۹۵ درصد زنان ۱۲ روز بعد از لقاح می توانند جواب درست و دقیق آزمایش خون رو داشته باشند.

 

به این نکته دقت داشته باشید که ممکنه شما در یک روز خاص با همسرتون رابطه ی جنسی داشته باشید ولی لقاح در اون روز صورت نگیره؛ چونکه اسپرم مرد میتونه تا چند روز زنده بمونه و در روز آخر بدن شما تخمک آزاد کنه و این باعث میشه که بین رابطه جنسی و لقاح فاصله بیافته.

نکته ی بعدی اینکه زنانی که از تحت درمان بیماری های نابروری خودشون یا همسرشون هستند، مدتی طول میکشه تا بتوانند از آزمایش خون برای تشخیص بارداری استفاده کنند و باید ۲ تا ۳ هفته بعد از تزریق تخمک بارور ، از آزمایش خون مخصوص بارداری استفاده کنند.
این یعنی زنانی که تحت درمان بیماری های ناباروری هستند ممکنه که در ابتدا نشانه ی باردار شدن رو داشته باشند و جواب آزمایششون مثبت باشه در حالیکه اصلا باردار نیستند. برای همین ۲ تا ۳ هفته بیشتر باید صبر کند تا جواب درست مشخص بشه.

 

در آخر این نکته رو یادتون باشه که اگر دوره ی شما الان چند روزه که به تاخیر افتاده و دلهره دارید که آیا باردار هستید یا نه، با فرض بر اینکه شما هیچ مشکلی جسمی ندارید و تخمک گذاری تون با تاخیر مواجه نشده باشه ، معمولاً آزمایش خون دو هفته بعد از رابطه جنسی جواب درست و دقیقی برای اینکه شما حامله هستید یا نه بشما میده.

 

در همین سایت می تونید یاد بگیرید که چطوری بدون مراجعه به دکتر جواب آزمایش خون برای تشخیص حاملگی بخونید و و خیلی ساده بررسی کنید و حتی می تونین درخواست نمونه گیری درمنزل را به صورت رایگان ثبت نمایید تا نمونه گیری در خانه شما انجام شود.

آزمایش بارداری

آزمایش بارداری در منزل شما می تونین خون بارداری مشخص کنید با مراجعه به آزمایشگاه تست بتا برای حاملگی مشخص چند روز بعد از رابطه ی جنسی خون حامگی را تشخیص داد

آزمایش خون بارداری
چقدر خوب بود؟